Міжнародний Науково-технічний Університет

Шимченко О. О. Чинники психологічної адаптації переселенців до невизначених умов життєдіяльності. — Київ: ЗВО "МНТУ", 2025. — 88 с.

Шимченко В. С. Дослідження впливу розвитку емоційного інтелекту на стресостійкість особистості. — Київ: ЗВО "МНТУ", 2025. — 83 с.

Пильнова В. П. Профілактика та подолання стресу серед студентської молоді засобами тренінгових технологій. — Київ: ЗВО "МНТУ", 2025. — 87 с.

Матвійчук А. гр. зП31м. Психологічні чинники розвитку творчого потенціалу студентської молоді. — Київ: ЗВО "МНТУ", 2025.

Іванова В. П. Прояви тривожності учнів військового ліцею. — Київ: ЗВО "МНТУ", 2025. — 82 с.

Книжок у каталозі: 3438
Книжок у електр. бібліотеці: 7535
Усього літератури: 10973
Відвідувачів на сайті: 53
Користувачів у каталозі: 357

Сайт МНТУ

Центр дистанційної освіти

Логін:
Пароль:

Електронна бібліотека


 

Повна інформація про літературу

Назва

Україна та імперія в ранньомодерну добу: чи була Козацька держава failed state?

Автори

Горобець В.

Перебуває у підрозділах

94(477). Історія України

Видавець

Київ: НАН України. Ін-т історії України

Дата видання

2023

Кількісна характеристика

116 с.

Мова

Українська

Опис

Досліджується Українська ранньомодерна держава у найважливіших її проявах і параметрах: структурах економіки й соціальності, моделях територіального устрою й адміністрування, структурах влади та самоврядності. Пропонується пошук відповіді на питання: чи була ефективною модель державної самоорганізації, що постала на теренах козацької України за результатами революції середини ХVІІ ст.; в якій мірі вона вписувалась в моделі станових держав ранньомодерної Європи; наскільки успішно справлялась зі своїми регулювальними функціями не допущення серйозних соціальних потрясінь, забезпечення можливості для соціального й економічного зростання тощо. Окрема увага звертається на характер взаємин Гетьманату з Російською імперією, зокрема його вплив на політико-адміністративний статус автономії та тенденції розвитку ранньомодерної станової державності. З’ясовується, чи існувала кореляція між спробами імперського центру обмежити автономію Гетьманату та існуючими всередині нього непорядками в соціальному устрої, судочинстві, адмініструванні, а також – яким чином риторика імперських обмежувальних ініціатив накладалась на практики суспільно-політичного й господарського життя автономії.

Для перегляду посилань на літературу, необхідно вказати пароль.
Дізнатись пароль

Пароль: